افزونه های سئو وردپرس و اهمیت آن ها

افزونه های سئو وردپرس در کمک به سئو کردن سایت وردپرسی بسیار اهمیت دارند. این افزونه ها می توانند به دقت و سرعت عملکرد ما بسیار کمک کنند. البته این افزونه ها به طور اتوماتیک و مستقیم در سئوی سایت ما تاثیری ندارند و کار عجیب و غریبی برای سایت ما انجام نمی دهند. به خاطر اینکه خود عمل سئو یک فرایند پیچیده است، پس بهتر است از آن ها استفاده کنیم. به زبان ساده سئو کردن وردپرس با این ابزار ها آسانتر است.

 

افزونه های سئو برای سئو کردن سایت وردپرسی

این ابزار ها فقط به عنوان یک دستیار و کمک کننده و در صورت استفاده صحیح از آن ها می توانند مفید واقع شوند. ما در کامی سئو چند تا از حیاتی ترین افزونه های سئو در ورد پرس را معرفی میکنیم و نحوه انجام کار آن ها را شرح خواهیم داد.

از مهمترین افزونه های می توان به افزونه های دستیار سئو، افزونه های افزایش سرعت سایت، نصب ssl رایگان و… میتوان اشاره کرد.

در فیلم کوتاه زیر ابتدا به چند تا از این افزونه ها اشاره می کنیم.

معرفی افزونه های سئو وردپرس و کار آن ها

سئو کردن سایت ورد پرسی به علت این که ، خود پلت فرم وردپرس یک سیستم متن باز است و ابزار ها و امکانات ویژه ای  برای آن وجود دارد، به نسبت آسانتر از بقیه CMS ها است.

شما در وردپرس با دنیایی از افزونه ها و قالب های رایگان و غیر رایگان مواجه هستید. که هر کدام از آن ها در صورت استفاده درست می توانند بسیار کمک کننده باشند. علاوه بر این ها خود وردپرس برای سئو و موتور های جستجو بهینه شده محسوب می شود.

افزونه yoast (یک راهنمای سئو وردپرس)

افزونه یاست در سئو سایت وردپرس

بدون شک اگر کمی با وردپرس آشنا باشید، نام این افزونه به گوشتان خورده است. این افزونه با بیش از ٥ میلیون نصب فعال هم اکنون محبوبترین افزونه و یکی از بهترین افزونه های سئو ورد پرس است. 

افزونه یاست در دو نسخه رایگان و پولی در مارکت ورد پرس عرضه شده است. البته نسخه های پولی آن با قیمت های معقول تر در در مارکت های ایرانی نیز موجود است. 

Yoast SEO دارای چندین ویژگی برای بهینه سازی وب سایت شما است. این برنامه شامل تجزیه و تحلیل محتوا ، کلمات کلیدی متا و مدیریت توضیحات ، مدیریت محتوای تکراری ، نقشه سایت xml ، ویژگی های اجتماعی ، قطعه های غنی و موارد دیگر است.

برخی از ویژگی های مهم یاست سئو

١- با Yoast SEO مطالب بهتر بنویسید

٢- به راحتی موتورهای جستجو را مخفی یا نمایش دهید

٣- نقشه سایت XML و ادغام کنسول جستجو

٤- از RSS خود در برابر محتوای خراشنده محافظت کنید

٥- ویرایش ربات ها و پرونده .htaccess ساخته شده آسان است

٦- کمک به سئو داخلی و ایجاد هشدار در صورت اشتباه

این ها فقط چند تا از ویژگی های بارز این افزونه هستند. در پست معرفی افزونه yoast به صورت جزئی تر به عملکرد این افزونه اشاره خواهیم کرد. 

 

افزونه Rank math( دستیار سئو سایت وردپرسی)

افزونه رنک مچ برای سئوی سایت ورد پرسی

یکی از جدیدترین افزونه های در حوزه ی دستیاری سئو وردپرس است. امکانات فوق العاده خوبی دارد و در دو نسخه رایگان و پولی در مارکت های عرضه شده است. 

با اینکه یکی از جدیدترین افزونه های سئو وردپرس است، اما تعداد نصب فعال قابل توجهی دارد و در این مدت کم خودش را نشان داده است. 

Rank Math یک افزونه وردپرس برای سئو است که به یک وب سایت کمک می کند تا به یک رتبه بندی و استاندارد خوب در سئو برسد.این افزونه به شما کمک می کند که کلمه کلیدی خاصی را که سعی می کنید برای آن در محتوای صفحه وب خود رتبه بندی کنید ، چه مشکلی دارد. Rank Math در درجه اول بر SEO صفحه تمرکز دارد. 

این افزونه از بسیاری از تکنیک های اساسی و پیشرفته SEO در صفحه مراقبت می کند. همانطور که شروع به نوشتن محتوا برای صفحه وب یا یک لاگ می کنید ، به شما امکان می دهد کلمه کلیدی مورد نظر خود را در آن وارد کنید. بعد از درج کلمه کلیدی ، محتوای شما بررسی می شود و Rank Math مشخص می کند که چه مواردی درست است و در چه مواردی به بهبود نیاز است.

برخی از امکانات RankMath

١- قابلیت درون ریزی تنظیمات افزونه yoast و جایگزینی با آن.(البته قبل از جایگزینی در این رابطه مطالعه داشته باشید)

٢- کمک به سئوی محتوا

٣- بررسی آمار لینک ها

٤- ساخت سایت مپ برای سایت

٥- اسکیما (نشانه گذاری)

٦- مانیتور صفحات 404

7- و…

 

در مورد افزونه های دستیار ما فقط در مورد yoast و Rank math صحبت میکنیم. چون این دوتا از بهترین و محبوبترین افزونه ها هستند. و این افزونه ها در سئو کردن وردپرس اهمیت ویژه ای دارند.

یکی از نکات مهمی که در مورد این دوتا افزونه وجود دارد این است که هر دوتای آن ها به سئوی محتوا اهمیت ویژه ای میدهند.

افزونه wp rocket (افزایش سرعت سایت وردپرسی)

افزونه راکت افزایش سرعت وردپرس و کمک به سئو

بی شک اگر کمی با سئو آشنا باشید، می دانید که سرعت سایت یکی از فاکتور های گوگل برای رتبه گرفتن است. گوگل سایت هایی را که دیر باز می شوند و کاربر را اذیت می کنند دوست ندارد. به همین خاطر در وردپرس با استفاده از افزونه های افزایش سرعت وردپرس این امر امکان پذیر است.

افزونه راکت یکی از بهترین افزونه های سئو  وردپرس در رده ی افزایش سرعت سایت است. سرعت سایت به طور غیر مستقیم در سئوی سایت ما تاثیر گذار است.

این افزونه با بهینه سازی کد ها و قالبی که استفاده میکنیم، سرعت سایت لود سایت را به طور چشم گیری افزایش می دهد.

قابلیت های راکت وردپرس

١- فشرده سازی کدهای html, cdd و جاوا اسکریپت برای افزایش سرعت لود

٢- قابلیت لود تنبل (Lazy load) برای افزایش سرعت لود و بهینه سازی

٣- قابلیت بهینه کردن پایگاه داده و حذف جداول اضافه از آن

٤- قابلیت فشرده سازی و کاهش سرعت بارگذاری سایت

٥- قابلیت پاکسازی کش و مدیریت آن

٦- و…

این افزونه در دو نسخه پولی و رایگاه هم اکنون در مارکت های معتبر در دسترس است.

افزونه litespeed ( افزایش سرعت وردپرس)

افزونه لایت سپید برای افزایش سرعت وردپرس و سئو وردپرس

افزونه لایت اسپید نیز یکی دیگر از افزونه های افزایش سرعت وردپرس است. این افزونه هم مانند افزونه راکت محبوبیت خاصی دارد. قابلیت های متنوعی در راستای افزایش بارگذاری سایت دارد. می شود گفت یکی از مهمترین افزونه های سئو وردپرس در رده ی افزایش سرعت است.

برخی از قابلیت های لایت اسپید

١- بهینه سازی تصاویر

٢- بهینه سازی پایگاه داده

٣- کش سایت و مدیریت کش 

٤- کش سمت سرور

٥- بهینه سازی کد ها

٦- کاهش زمان بارگذاری سایت

٧- و…

در ادامه به لیست افزونه های سئو وردپرس افزوده می شود. سعی می کنیم تمام افزانه های مهم را در این لیست قرار دهیم.

۳ دیدگاه دربارهٔ «افزونه های سئو وردپرس و اهمیت آن ها»

دیدگاه خود را بنویسید