تولید محتوا و راه های کسب در آمد از آن

کار تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا به چه چیزی گفته میشود؟ تولید محتوا با توجه به این که دنیا روز به روز بیشتر به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود، یک حرفه بسیار محبوب در سراسر دنیا به حساب می آید. با اینکه معنی واژه محتوا می تواند حتی به جملاتی که در طول روز به کار می بریم تلقی شود، اما این جا بیشتر هدفمون محتوای دیجیتال و بر بستر اینترنت است.

کار تولید محتوا و راه های کسب در آمد از آن

امروزه به لطف اینترنت شغل های بسیار زیادی به وجود آمده اند. دیجیتال مارکتینک از بارز ترین این شغل ها به حساب می آید. خود دیجیتال مارکتینگ به چند شاخه تقسیم می شود. سئو، بازاریابی دیجیتال و تولید کننده محتوا از مهمترین شاخه های دیجیتال مارکتینگ هستند.

تولید محتوا در دیجیتال مارکتینگ

کار تولید محتوا خلق، ویرایش و باز نشر محتواهای دیجیتال است. این محتواها می تواند محتوا های متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی باشند.

امروزه با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی و وبسایت ها در بستر اینترنت، نقش حرفه تولید تولید محتوا بیش از پیش احساس می شود. در یک کلام می شود گفت که دنیای دیجیتال بدون محتوا ارزش و اعتباری ندارد و محتوا جوهر و گرداننده کار است.

انواع محتوا و تولید محتوا های گوناگون

همانطور که در بالا گفتیم، حتی جملات روزانه ما یک نوع کار تولید محتوا به حساب می آیند. اما هدف ما از تعریف محتوا دنیای دیجیتال و اینترنت است. همانطور که شما دارین این پست را مطالعه می کنین با انواع مختلفی از محتواها روبه رو شدید. اعم از محتوای تصویری، ویدیویی و متنی.

به طور کلی محتواها به چهار دسته ی اصلی تقسیم می شوند. محتوای متنی، تصویری، صوتی و ویدیویی. شما برای اینکه به یک کارشناس تولید محتوا تبدیل شوید و از آن کسب در آمد کنید، باید به تولید این محتواها تسلط داشته باشید.


محتوای متنی

محتوای متنی

از رایج ترین محتوا در بستر اینترنت است. در عین حال از کاربردی ترین محتواها است و بیشتر حجم کار تولید محتوا تقریبا مربوط به آن است. شما هر جمله ای را که در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها دیدید می تواند یک محتوای متنی باشد.

محتوای متنی می تواند در قالب های گوناگونی از جمله، مقالات علمی، مقالات آموزشی، داستان، اخبار و… باشد. به طور کلی هر محتوایی که با یکی از زبان های زنده دنیا نوشته شود محتوای متنی است.

یک تولید کننده محتوا باید به انواع تکنیک های نوشتن محتوای متنی تسلط داشته باشد. نگارش و املای صحیح نوشته از مهمترین نکاتی است که باید در نوشتن محتوای متنی  راعایت شود. از لحاظ روانشانی نیز محتوا باید کاربر را به خودش جلب کند و اعتماد کاربر را به دست آورد.

همچنین اگر محتوای شما برای وبسایت می باشد، اصول سئوی محتوا در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. یک محتوای متنی مناسب باید همه نکات گفته شده در آن رعایت شده باشد. ترکیب محتوای متنی با سایر محتوا های دیگر نیز از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و امروزه بیشتر محتواهای روز دنیا در این قالب قرار دارند. محتوا ها باید به هم وابسته باشند و ارتباط معنایی آن ها قابل احساس باشد.

شما میتوانید مقاله جامع ما را در رابطه با نگارش مقاله سئو شده بخوانید و به تمام تکنیک های نوشتن یک محتوای سئو شده مسلط باشید. همچنین برایت آسنایی بیشتر با بازار کار تولید محتوای متنی، مقاله هزینه تولید محتوای متنی شما را بیشتر در جریان کار خواهد انداخت.

کسب درآمد از طریق سئوی محتوا

یکی از ترند های جذاب بازاریابی محتوایی که به عنوان یکی از روش های کسب درآمد از سئو و کار تولید محتوا شناخته میشود، محتوا نویسی طبق اصول سئو است. اگر شما هم به فکر این هستید که از طریق سئو و تولید محتوا کسب درآمد کنید، تولید محتوای متنی طبق اصول سئو یکی از بهترین راه های آن است.

همچنین با استفاده از تولید محتوا شما میتوانید کسب درآمد دلاری داشته باشید. شما میتوانید با تبدیل شدن به یک کارشناس تولید محتوای حرفه ای و داشتن تسلط نسبی به زبان انگلیسی و زبان های زنده دنیا، به راحتی برای خودتان درآمد دلاری داشته باشید.

با آموزش سئوی محتوا میتوانید آن را یاد بگیرید، وبسایت کامی سئو منبع خوبی برای یادگیری مهارت های سئوی محتوا و کسب درآمد از آن است.

محتوای تصویری

محتوای تصویری

از نظر روانشناختی، تصاویر و اشکال بسیار سریعتر از گفتار و نوشتار باعث انتقال مفاهیم می شود. از همین رو امروزه این نوع کار تولید محتوا به بخش جداناپذیری از محتوای اینترنت تبدیل شده است.

کمتر محتوایی پیدا می شود که در آن از تصاویر استفاده نکرده باشند. یک بخش عمده تولید محتوا به بخش محتواهای تصویری بر میگرد. اینفوگرافیک ها و تصاویر متحرک و همچنین ترکیب تصاویر با محتوای متنی به مهمترین بخش تکار ولید محتوا در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی تبدیل شده اند.

برای کسی که محتوا خلق میکند لازم است که به تکنیک های کمی و کیفی محتوای تصویری آشنا باشد و متناسب با مسئله ای که انتخاب میکند تصاویر انتخاب کند. برخی دیگر از تکنیک های مربوط به محتوای تصویری مربوط به سئوی تصاویر می شود که در مقالات آینده به آن ها میپردازیم.

پادکست ها

پادکست و کار تولید محتوا

 

پادکست ها نوعی محتوای صوتی هستند که تولید کننده محتوا آن را بیشتر به جهت آموزش به کار می برند. در این محتوا تصویری دیده نمیشود و یا تصویر آن ثابت است.  امروزه این گونه از محتواها در شبکه های اجتماعی و وبسایت ها رایچ شده اند. مخصوصا در وبسایت های آموزشی از این محتواها بیشتر استفاده می شود.

برای اینکار تولید کننده محتوا از ابزار های ضبط صدا مانند میکروفون ها استفاده می کنند. امروزه گوگل توجه ویژه ای به این نوع کار تولید محتوا ها دارد و برای سئو نیز مناسب است.

محتوای ویدیویی

محتوای ویدیویی از کار تولید محتوا

 

محتوای ویدیویی به جذاب ترین نوع محتوا تبدیل شده است. امروزه در بازار کار تولید محتوا، ویدیو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. هم برای گوگل و هم برای شبکه های اجتماعی این محتوا خیلی نتیجه بخش است.

بیشتر کاربران ویدیو را به سایر محتوا های دیگر ترجیح می دهند. به همین دلیل روز به روز بر حجم این نوع محتوا در بستر اینترنت افزوده می شود.

امروزه به دلیل وجود بی شماری از اسمارت فون ها در میان افراد مختلف جامعه، دسترسی به دوربین ها فیلم برداری زیاد شده است و محتواهای گوناگون ویدیویی در بستر شبکه های اجتماعی گسترش پیدا می کنند.

از بارزترین شبکه اجتماعی برای ویدیو میتوان گفت که یوتیوب است. در رده های بعدی فیسبوک و اینستاگرام قرار دارند که بیشتر محتوای آن ها ویدیویی است.

آموزش های آنلاین، بسته های آموزشی، کلیپ ها و… از مهمترین محتوا های ویدیویی هستند که در بستر اینترنت وجود دارند.

کسب در آمد با کار تولید محتوا

کسب درآمد با کار تولید محتوا

 

کارشناس تولید محتوا یکی از شغل های پر در آمد در بستر اینترنت است. راه های بسیار متفاوتی برای کسب در آمد از کار تولید محتوا وجود دارد که ما این جا به چند تا ازراه های کسب درآمد با تولید محتوا اشاره میکنیم.

ساخت اکانت شبکه های اجتماعی:

شما می توانید در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، تلگرام و… اکانت بسازید و باتوجه به مهارتی که دارید برای خودتان محتوا تولید کنید. میتوانید پیج یا اکانتتان را گسترش دهید و از آن برای تبلیغ استفاده کنید.

به عنوان مثال شما می توانید در اینستاگرام ویدیو های طنز بسازید و برای خودتون هزارن فالوور جـمع کنید و از پیجتان برای تبلیغات استفاده کنید. یا میتوانید پیجی بسازید و محصولات و خدمات خود را در آن به فروش برسانید.

راه اندازی وبسایت:

وبسایت یک ایده بسیار مناسب برای کسب در آمد می باشد. این کار بدون تولید محتوا امکان ندارد. شما می توانید یک وبسایت خبری، وبلاگ، فروشگاهی و … راه اندازی کنید و برای آن ها تولید محتوا کنید وکاربران را به سوی خودتان سوق دهید. میتوانید محصولاتتان را بفروشید، خدمات ارئه دهید و یا برای تبلیغ از آن استفاده کنید.

کار برای دیگران:

اگر شما حوصله اره اندازی وبسایت و شبکه های اجتماعی را ندارید، میتوانید در شرکت ها و سایت های مختلفی استخدام بشید و برای آن ها کار تولید محتوا انجام بدهید.

امروزه بیشتر سایت ها و شبکه های اجتماعی پر مخاطب به دنبال کارشناس تولید محتوا میگردند و برای تولید محتوای خود پول می دهند. شما می توانید بایادگیری مهارت های خلق محتوا به یک کارشناس تولید محتوا تبدیل شوید. کار تولید محتوا بسیار جذاب و پر طرفدار می باشد و هم اکنون در سراسر دنیا افراد زیادی به این حرفه مشغول هستند.

نتیجه گیری

کار تولید محتوا یکی از جذاب تری شغل های دنیا است. شما میتوانید با کسب مهارت های کارشناش تولید محتوا برای خود به راحتی کسب درآمد کنید. برای این کار کافی است روزانه کمی زمان و انرژی بزارید و در اینترنت در رابطه با تولید محتوا جستجو کنید. همچنین میتوانید دوره های مختلفی را مشاهده کنید و از طریق آن به یک کارشناس تولید محتوا تبدیل شوید.

منابع :

https://uplandsoftware.com/kapost/resources/blog/content-production-definition/

https://engagecontent.com.au/content-production/

سفارش تولید محتوای با کامی سئو

اگر برای وبسایت یا وبلاگ خود به فکر تولید محتوا هستید، تیم کامی سئو افتخار این را دارد که در خدمت شما مشتریان عزیز باشد. هم اکنون شما میتوانید از طریق صفحه سفارش تولید محتوا، خدمات ما را مشاهده کنید و کار خود را به تیم ما بسپارید. ما کار تولید محتوا را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام میدهیم.

۲ دیدگاه دربارهٔ «تولید محتوا و راه های کسب در آمد از آن»

دیدگاه خود را بنویسید