گوگل ادسنس چیست + کسب درآمد از google adsense

آیا برای کسب درآمد از محتوای وب خود برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ آیا این سؤال را پرسیده‌اید که “گوگل ادسنس چیست” و می‌خواهید از آن درآمد کسب کنید؟ اگر به کسب درآمد دلاری آنلاین فکر می‌کنید، حتماً در مورد Google AdSense شنیده‌اید.

گوگل ادسنس می‌تواند از ترافیک وب‌سایت یا برنامه شما با تبلیغات نمایشی کسب درآمد کند. این‌یکی از ساده‌ترین روش‌های مؤثر برای کسب درآمد است. باوجود میلیون‌ها تبلیغ‌کننده، سایت یا برنامه شما ممکن است یک پلتفرم عالی برای تبلیغات برخی از مشاغل باشد و شرکت پولی به شما پرداخت کند!

درآمد از گوگل ادسنس

گوگل از سال 2003 از Google AdSense برای پرداخت به میلیاردها مالک وب‌سایت و برنامه‌های تلفن همراه برای تبلیغات در محتوای خود استفاده کرده است. بنابراین ادسنس چیست و آیا می‌توانید با Google AdSense امرارمعاش کنید؟

در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه با گوگل ادسنس کسب درآمد کنیم. بنابراین، Google AdSense چیست؟

گوگل ادسنس چیست؟

Google AdSense توسط Google ایجادشده است تا به تبلیغ‌کنندگان کمک کند آگهی‌های خود را به ناشران و صاحبان وب‌سایت مناسبی که مخاطبان علاقه‌مند دارند ارائه دهند. بنابراین، گوگل ادسنس اساساً یک شبکه تبلیغاتی است که ناشران را به تبلیغ‌کنندگان متصل می‌کند.

آموزش گوگل ادسنس

اگر صاحب یک وب‌سایت یا برنامه‌ای هستید که محتوای آن را برای مخاطبان قرار می‌دهید و ناشر محتوا هستید. می‌توانید وب‌سایت یا برنامه‌تان را به گوگل ادسنس متصل کنید، از این طریق به تبلیغ‌کنندگانی که به Google متصل هستند اجازه می‌دهید برای فضای آگهی در وب‌سایت یا برنامه شما پیشنهاد بدهند.

فرض کنید یک تبلیغ در وب‌سایت شما وجود دارد و یک بازدیدکننده وب‌سایت روی آن کلیک کرده یا آن را مشاهده می‌کند. در این صورت، از هر مبلغی که تبلیغ‌کننده برای تبلیغ به گوگل می‌پردازد، کمیسیون خاصی به شما پرداخت می‌شود.

نحوه کار گوگل ادسنس

گوگل ادسنس یک پلت فرم تبلیغاتی است که صرفاً با نمایش تبلیغات مرتبط در داخل یا در صفحات پست‌های آن‌ها، به صاحبان وب‌سایت پول از وب‌سایت‌های خود ارائه می‌دهد. ناشرانی که از Google AdSense استفاده می‌کنند 68٪ از هزینه کلیک روی تبلیغات را دریافت می‌کنند و Google 32٪ باقی‌مانده را می‌گیرد.

نحوه کار با گوگل ادسنس

هر بار که کاربر یکی از تبلیغات را در صفحه متصل ناشر کلیک یا مشاهده کند، ناشر 68٪ از درآمد تبلیغات را برای آن کلیک دریافت می‌کند. این بدان معناست که اگر یک تبلیغ‌کننده برای یک کلمه کلیدی 1 دلار بپردازد، به این معنی است که ناشر برای هر 1 دلار 0.68 دلار دریافت می‌کند!

امروزه تقریباً هر وب‌سایتی می‌تواند برای Google AdSense درخواست دهد. بااین‌حال، معیارهای خاصی وجود دارد که هر وب‌سایت متقاضی باید قبل از اینکه Google بتواند آن‌ها را در شبکه بپذیرد و اجازه نمایش تبلیغات از طرف Google را داشته باشد، به آن‌ها دست یابد. اکنون‌که پاسخ سؤال «گوگل ادسنس چیست» راداریم، در ادامه نگاهی به نحوه ایجاد یک حساب AdSense خواهیم داشت.

نحوه ایجاد حساب ادسنس

ساخت حساب گوگل ادسنس

ایجاد حساب گوگل ادسنس بسیار آسان است. در اینجا قدم‌به‌قدم شمارا راهنمایی می‌کنیم که یک حساب ادسنس ایجاد کنید.

1. یک حساب Google AdSense ایجاد کنید

به وب‌سایت Google AdSense بروید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. آن حساب با حساب Google معمولی شما مرتبط می‌شود که شمارا به Gmail، youtube و بقیه سرویس‌های Google وارد می‌کند.

2. کدهای تبلیغات Adsense را به وب‌سایت خود اضافه کنید

قبل از اینکه آن‌ها شمارا در برنامه خود بپذیرند، گوگل بررسی می‌کند که وب‌سایت شما دستورالعمل‌ها و الزامات گوگل ادسنس را رعایت می‌کند یا خیر. آن‌ها یک کد کوچک به شما می‌دهند تا به سایت خود اضافه کنید تا خزنده گوگل بتواند به محتوای وب‌سایت شما دسترسی پیدا کند.

در طول این مرحله، آن‌ها هیچ تبلیغی را در وب‌سایت شما نشان نمی‌دهند زیرا هنوز به‌طور کامل حساب شما تائید نشده است.

3. اطلاعات پرداخت خود را تنظیم کنید

در مرحله بعد در ایجاد حساب گوگل ادسنس، اطلاعات پرداخت خود را اضافه می‌کنید تا در پایان ماه و پس از عبور از حداقل آستانه 100 دلار، پرداخت را دریافت کنید. در اطلاعات پرداخت شما، Google آدرس پستی شمارا با ارسال یک پاکت نامه حاوی کد تائید برای شما تائید می‌کند.

پس از تائید، گوگل شروع به نمایش تبلیغات هدفمندی می‌کند که یا مربوط به محتوای وب‌سایت شما یا جستجوهای قبلی کاربران در صفحات شما هستند، بر اساس الگوریتم‌های گوگل. بازدیدکنندگان شما بر روی آن تبلیغات کلیک می‌کنند و شما برای آن‌ها پول دریافت خواهید کرد.

اگر بخواهید گوگل را فریب دهید، ربات‌های گوگل سایت شمارا جریمه می‌کنند . سعی نکنید خودتان تعداد کلیک‌ها را با تشویق بازدیدکنندگان وب‌سایت خود به کلیک کردن روی تبلیغات افزایش دهید و سعی نکنید خودتان روی تبلیغات خود کلیک کنید!

چه مدت طول می‌کشد تا حساب ادسنس تائید شود؟

معمولاً حساب گوگل ادسنس ممکن است 24 تا 48 ساعت طول بکشد تا برنامه‌ها، وب‌سایت شما و موارد دیگر را بررسی کند. ممکن است 2 روز تا 14 روز طول بکشد تا Google وب‌سایت‌ها را برای AdSense تائید کند.

چقدر می‌توانید با AdSense درآمد کسب کنید؟

گوگل به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ از تبلیغ‌کنندگان هزینه دریافت می‌کند. همه ناشران AdSense 68٪ از مبلغ (یا 51٪ برای AdSense برای جستجو) را دریافت می‌کنند. کمیسیون شما به‌شدت به رقابت و هزینه به ازای هر کلیک کلمات کلیدی در جایگاه شما بستگی دارد. کمیسیون هر کلیک می‌تواند از 0.20 تا 15 دلار متغیر باشد. کسب درآمد از طریق گوگل ادسنس یک را عالی برای کسب درآمد است.

آنچه باید در مورد Google AdSense بدانید؟

نکات مهم در گوگل ادسنس google adsense

گوگل ادسنس متعلق به گوگل است و بخش بزرگی از درآمد آن‌ها را تشکیل می‌دهد. ناشران AdSense وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی هستند که با رسیدن به معیارهای خود در برنامه Google Adsense شرکت می‌کنند.
AdSense
می‌تواند تبلیغات را در همه دستگاه‌ها، ازجمله دسک‌تاپ، موبایل، تبلت، و در هراندازه نشان دهد. AdSense از EPC (درآمد به ازای هر کلیک) و CPC (هزینه هر کلیک) برای پرداخت تبلیغات استفاده می‌کند. ناشران با کلیک بر روی تبلیغاتی که در وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایشان ظاهر می‌شوند، درآمد کسب خواهند کرد.
هرکسی (بالای 18 سال) که دارای وب‌سایت یا برنامه‌ای است که معیارهای Google Adsense را دارد می‌تواند برای AdSense درخواست دهد. گوگل ادسنس قوانین سخت‌گیرانه‌ای دارد و می‌تواند حقوق ناشر برای دسترسی به حساب‌هایش را ممنوع یا لغو کند. Google AdSense ماهانه از Google به ناشران خودپرداخت می‌کند.

چگونه شانس خود را برای تأیید در گوگل ادسنس افزایش دهیم؟

اگر درک خوبی از Adsense داشته باشید و بفهمید که چگونه کار می‌کند، از آن به‌درستی برای وب‌سایت خود استفاده خواهید کرد. درحالی‌که درست است که تقریباً هر وب‌سایتی می‌تواند برای گوگل ادسنس درخواست دهد، بسیاری از صاحبان وب‌سایت درخواست‌های آن‌ها رد می‌شوند.

رایج‌ترین دلایلی که Google AdSense برنامه‌ها را رد می‌کند عبارت‌اند از:

 • این وب‌سایت دستورالعمل‌های Adsense اعلام‌شده در وب‌سایت خود را نقض می‌کند.
 • وب‌سایت محتوای کافی ندارد.
 • محتوای وب‌سایت از محتوای کپی استفاده کرده است.
 • نام دامنه نسبتاً جدید است و جایگاه آن مبهم است.
 • و…

شما می‌توانید شانس خود را برای تأیید AdSense با تغییر این مسائل افزایش دهید.

 • محتوای اصلی و غنی را در وب‌سایت خود داشته باشید و همه صفحات را در گوگل ایندکس کنید.
 • ترکیبی از محتوا، ازجمله متن، ویدئو و تصاویر داشته باشید.
 • کد AdSense آزمایشی را در تمام صفحات خود با واحدهای تبلیغاتی در بالای صفحه قرار دهید.
 • و…

اگر وب‌سایت شما کمتر از 3 ماه قدمت دارد، درخواست نکنید.

چگونه با گوگل ادسنس کسب درآمد کنیم؟

درآمد دلاری با گوگل ادسنس

هنگامی‌که وب‌سایت شما تأیید شد، می‌توانید تبلیغات را در وب‌سایت خود نمایش دهید. برای نصب تبلیغات گوگل ادسنس، کد را از داشبورد AdSense خود در صفحه وب‌سایت کپی کنید. در حالت ایده آل باید دو تبلیغ را در یک صفحه قرار دهید. کمتر از آن به‌سختی مفید خواهد بود و هرزنامه به نظر می‌رسد.

 چگونه می‌توانید درآمد خود را به حداکثر برسانید؟

 • قوانین AdSense را بخوانید و همیشه دنبال کنید.
 • از کلیک بر روی تبلیغات خود یا درخواست از دیگران برای کلیک بر روی آن‌ها خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به‌اندازه کافی جذاب است که مخاطبان خود را حفظ کند زیرا فقط از طریق ترافیک باکیفیت به وبلاگ یا وب‌سایت خود درآمد کسب می‌کنید.
 • از تکنیک‌های SEO ارگانیک برای ایجاد ترافیک استفاده کنید. شامل تولید و سئوی محتوا و همچنین بقیه موراد مرتبط با سئو.
 • اطمینان حاصل کنید که وب‌سایت شما موبایل فرندلی است.
 • انواع مختلف تبلیغات و محل قرارگیری را آزمایش کنید تا گزینه‌هایی را که منجر به بیشترین درآمد می‌شوند بیابید و از بهترین‌ها استفاده کنید
 • تبلیغات در بالای صفحه داشته باشید (بخشی از صفحه شما که بدون پیمایش قابل‌مشاهده است)
  برای مشاهده، تبلیغات را در محتوا قرار دهید
 • همیشه نتایج خود را زیر نظر داشته باشید
 • ایمیل‌ها و خبرنامه‌های مزاحم گوگل را از دست ندهید
 • و…

اگر ترافیک ثابت زیادی دارید، می‌توانید از گوگل ادسنس امرارمعاش کنید.

آیا می‌توانم از AdSense در هر وب‌سایتی استفاده کنم؟

خیر. AdSense به‌طور خودکار تبلیغاتی را در سایت‌هایی ارائه می‌دهد که محتوا یا مخاطبان شمارا هدف قرار می‌دهند. بااین‌حال، برخی از سایت‌ها اصلاً واجد شرایط گوگل ادسنس نیستند. این سایت‌ها در وب‌سایت AdSense فهرست شده‌اند.

ادسنس گوگل چگونه درآمد کسب می‌کند؟

از سال 2003، ادسنس گوگل به صاحبان وب‌سایت کمک می‌کند تا از محتوای وب خود بدون اینکه مستقیماً با تبلیغ‌کنندگان سروکار داشته باشند، درآمد کسب کنند. AdSense از تبلیغاتی که در چندین میلیون وب‌سایت در سراسر جهان قرار می‌گیرد درآمد کسب می‌کند.

درآمد از google adsence

ناشران 68٪ از درآمد کلیک گوگل ادسنس را به دست می‌آورند. گفتنی است، به ازای هر 10 دلاری که یک تبلیغ‌کننده می‌پردازد، گوگل 6.8 دلار به ناشر می‌پردازد. نرخ‌هایی که تبلیغ‌کنندگان می‌پردازند بسیار متفاوت است، اما معمولاً بین 0.10 تا 0.30 دلار در هر بازدید است. به‌طور متوسط، 0.18 دلار در هر بازدید تخمین زده می‌شود. ازاین‌رو، به‌طور متوسط، یک ناشر می‌تواند تا 18 دلار به ازای هر 1000 بازدید آگهی در تبلیغات در یک کانال YouTube کسب کند.

آیا Google AdSense رایگان است؟

خیر. Google AdSense برای تبلیغ‌کنندگان رایگان نیست. برای ناشرانی که می‌خواهند در برنامه شرکت کنند رایگان است. حتی در این صورت، گوگل به ناشران به ازای هر کلیک یا تأثیری که تبلیغات گوگل در سایت‌هایشان نمایش می‌دهند، پرداخت می‌کند.

چگونه بفهمم که آیا وب‌سایت من واجد شرایط گوگل ادسنس است؟

بسیاری از وب‌سایت‌ها و جایگاه‌های زیادی وجود دارند که برای گوگل ادسنس واجد شرایط نیستند. این جایگاه‌ها ممکن است شامل پورنوگرافی یا سایر وب‌سایت‌های بحث‌برانگیز باشد. علاوه بر این، وب‌سایت‌هایی که قوانین حق نسخه‌برداری و غیره را نقض می‌کنند، واجد شرایط AdSense نیستند.

برای بررسی اینکه آیا وب‌سایت شما واجد شرایط است یا خیر:

 • وارد حساب کاربری خود در گوگل ادسنس شوید
 • روی Sites کلیک کنید.
 • برگه محتوای منطبق را پیدا کنید. اگر محتوای منطبق در زیر «سایت‌ها» در حساب نباشد، واجد شرایط استفاده از آن نیستید. در صفحه محتوای منطبق است که در صورت واجد شرایط بودن، سایت خود را در لیست خواهید دید.

چه زمانی باید برای ادسنس گوگل اقدام کنم؟

ازنظر تجربه، زمانی باید برای گوگل ادسنس درخواست کنید که باکیفیت و اصلی داشته باشید. میگویند محتوای پادشاه است. مطالب شگفت‌انگیز بنویس! زمانی که حداقل 20 پست باکیفیت خوب در گوگل معرفی‌شده است، برای یک حساب AdSense اقدام کنید. هر مقاله باید حداقل 600+ کلمه با محتوای اصلی داشته باشد.

منابع:

https://support.google.com/adsense/answer/6242051?hl=en

https://www.google.com/adsense/start/

سفارش محتوا برای گوگل ادسنس

اگر برای وب‌سایت یا وبلاگ خود به فکر تولید محتوا هستید و یا دوست دارید بهترین محتوا را برای وب‌سایت خود سفارش دهید تا حساب شما در گوگل ادسنس تأیید شود، هم‌اکنون می‌توانید از طریق صفحه سفارش تولید محتوا، محتوای خود را با کامی سئو سفارش دهید.

سفارش باز کردن حساب Google AdSense با سایت انگلیش کانتنت

شما میتوانید با استفاده از وبسایت انگلیش کانتنت به نشانی https://englishcontent.ir با کمترین دردسر حساب گوگل ادسنس خود را باز کنید. با استفاده از لینک زیر میتوانید به سفارش بازکردن حساب ادسنس بپردازید و کسب درآمد دلاری خود را شروع کنید.

لینک سفارش حساب گوگل ادسنس

https://englishcontent.ir/googleadsense/

دیدگاه خود را بنویسید