چرا باید در انتخاب هاست مناسب دقت کنیم؟

همه می‌دانند که وب‌سایت‌ها برای موفقیت هر کسب‌وکار دیجیتالی در دنیایی که به‌طور فزاینده‌ای توسط فناوری هدایت می‌شود ضروری هستند. علاوه بر این، کارآمدترین راه برای برقراری ارتباط با مشتریان برای فروش خدمات و محصولات وب‌سایت‌ها هستند. انتخاب هاستینگ مناسب برای وب‌سایت از مهم‌ترین نکات راه‌اندازی یک وب‌سایت است زیرا بهینه بودن و کاربرپسند بودن آن تا حدود زیادی به فضای میزبانی و هاستینگ آن‌ مرتبط است؛ اما چگونه بهترین سرویس میزبانی وب‌سایت را انتخاب کنیم و چرا باید در انتخاب سرویس میزبانی وب دقت کنیم؟

با گزینه‌های میزبانی بسیار زیاد در اینترنت، انتخاب یک هاستینگ مناسب واقعاً دشوار است. در این پست 10 عامل را برای شما آورده‌ایم تا نحوه انتخاب یک سرویس میزبانی وب برای کسب‌وکار خود را به شـما آموزش دهیم. با لحاظ کردن این 10 فاکتور شما می‌توانید بهترین میزبانی را برای وب‌سایت خود انتخاب کنید.

راهنمای انتخاب هاستینگ برای کسب‌وکار خود انتخاب کنیم؟

نکات زیادی در رابطه با انتخاب هاستینگ مناسب وجود دارد؛ اما در اینجا ما به مهم‌ترین نکات انتخاب یک هاست قبل از انتشار یک سایت اشاره خواهیم کرد. ازجمله مهم‌ترین نکاتی که باید در انتخاب هاست به آن اشاره کرد عبارت‌اند از:

راهنمای انتخاب هاستینگ

  • آپ تایم بالا
  • فضای ذخیره‌سازی در دسترس
  • ترافیک ماهانه
  • سرعت بارگذاری
  • امنیت
  • پشتیبانی
  • و…
  1. Uptime

هیچ‌چیز در اینترنت و وب گردی ناامیدکننده‌تر از کلیک کردن روی یک لینک و باز نشدن سایت موردنظر نیست. این مشکل نه‌تنها کاربر، بلکه خود گوگل را نیز آزار می‌دهد و با این شرایط لینک موردنظر در رقابت جستجوی ارگانیک گوگل نیز جایگاه خود را از دست خواهد داد؛ بنابراین، مطمئن شوید که سرویس میزبانی وب‌سایتی که استفاده می‌کنید بهترین کیفیت در دسترس و آپ تایم بودن را ارائه می‌دهد.

این فاکتور که به آن زمان کار نیز گفته می‌شود، با استفاده از یک عدد قابل‌اندازه‌گیری است. هرچه به 100% نزدیک‌تر باشد، در دسترس بودن خدمات را بهتر تضمین می‌کند. هنگام انتخاب ارائه‌دهنده میزبانی وب‌سایت خود، به این موضوع توجه داشته باشید و گزینه‌هایی را که زمان آپدیت بالای 99٪ ارائه می‌دهند اولویت‌بندی کنید.

2. فضای ذخیره‌سازی

فضای ذخیره سازی هاست

بسته به اهدف وب‌سایت خود، ممکن است فضای ذخیره سازی برای وبسایت شـا متغییر باشد و توجه به این نکته در انتخاب هاستینگ اهمیت زیادی دارد. ممکن است،  صرف‌نظر از اینکه استفاده موردنظر شما از وب‌سایت چه چیزی است، همیشه توصیه می‌شود سرویسی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

اگر به فضای زیادی نیاز دارید، مطمئن شوید که شرکت میزبان وب‌سایت مقدار فضای زیادی را که برای جلوگیری از اتمام حافظه ارائه می‌دهد. یا اگر فضای کمی نیاز دارید، طرح‌های ارزان‌تری را انتخاب کنید و در هزینه‌ای که برای فضای غیرضروری پرداخت می‌کنید، صرفه‌جویی کنید؛ اما اگر سرویس شما فضای دیسک نامحدودی دارد این دغدغه را کنار بگذارید.

3. ترافیک ماهانه

ممکن است این نکته را ندانید اما برخی از خدمات میزبانی وب‌سایت و شرکت‌های هاستینگ محدودیت ترافیک ماهانه دارند. در عمل، این بدان معناست که پس از یک مقدار مشخص دسترسی، سرور هزینه اضافی برای “بازدیدکنندگان اضافی” دریافت می‌کند یا نمایش وب‌سایت شمارا در وب متوقف می‌کند.

بنابراین، همیشه مراقب اطلاعات داده‌شده توسط شرکت‌ها باشید و مطمئن شوید که از سریوسهایی که ترافیک داده نامحدودی دارند استفاده کنید تا درخطر ازکارافتادن وب‌سایت خود قرار نگیرید.

4. سرعت بارگذاری در انتخاب هاستینگ

اگر از قبلاً کمی با سئو آشنایی داشته باشید، می‌دانید که گوگل همیشه صفحاتی را که سریع‌تر بارگذاری می‌شوند اولویت‌بندی می‌کند و همیشه باهدف ارائه بهترین تجربه برای کاربرانش است. سرعت بالا یکی از فاکتورهای سئو در بخش سئو تکنیکال است که به صورت مستقیم در رتبه بندی تاثیر دارد.

بنابراین، بررسی کنید که آیا سرویس میزبانی که استفاده می‌کنید سرعت بارگذاری خوبی دارد یا خیر. شایان‌ذکر است که ممکن است ازنظر تئوری یک تفاوت ناچیز به نظر برسد، اما در عمل، تفاوت بین این است که کاربر به‌طور فعال محتوای شمارا مشاهده می‌کند یا از تأخیر آزرده‌خاطر می‌شود و صفحه شمارا رها می‌کند. توجه به سرعت در انتخاب هاستینگ بسیار مهم است.

5. امنیت داده‌ها

امنیت هاستینگ

اعتماد به شرکت‌ها و افراد برای میزبانی وب‌سایت و محتوای شما کار ساده‌ای نیست؛ بنابراین، شما باید مطمئن شوید که ارائه‌دهنده انتخاب‌شده قادر است به‌طور کامل از مشتریان خود محافظت کند و بهترین مکانیزم های امنیتی را برای شما پیاده می‌کند. علاوه براین پشتیبان گیری مداوم و بک آپ گرفتن از داده‌ها باید یکی دیگر از نکاتی است که در انتخاب هاستینگ باید به آن توجه شود.

6. پشتیبانی از مشتری

یک سرویس میزبانی وب‌سایت بیش از ارائه همه شرایط برای موفقیت سایت شما باید در کمک به شما کارآمد باشد. پشتیبانی مشتری یک عامل کلیدی برای بسیاری از کاربران است و در دسترس بودن ارائه‌دهنده برای کمک به شما می‌تواند تفاوت بین حل سریع مشکلات سایت یا آفلاین بودن چندین ساعت و حتی چندین روز وب‌سایت باشد. بررسی کنید که پشتیبانی خدماتی که در نظر دارید استفاده کنید چگونه کار می‌کند.

7. قیمت در انتخاب هاستینگ

ارزان‌تر بودن یک سرویس تضمینی برای بد بودن آن نیست، همان‌طور که گران‌تر بودن ارائه‌دهنده باکیفیت بالا را تضمین نمی‌کند. اهداف خود را از داشتن وبسایت و انتخاب میزبانی وب برای آن بررسی کنید و متناسب با بودجه ای که میتوانید پرداخت کنید و البته متناسب با نیازهای وب سایت خود هاستینگ را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که بسیاری از خدمات میزبانی وب‌سایت بسته به دوره‌ای که برای استفاده انتخاب می‌کنید، تخفیف‌هایی نیز ارائه می‌دهند. به‌طورکلی، هرچه زمان استفاده طولانی‌تر باشد، پول کمتری را نسبت به زمان مورد استفاده پرداخت خواهید کرد.

8. سیستم مدیریت محتوا

به دنبال انتخاب هاستینگ هایی باشید که سیستم مدیریت محتوای بصری مختص خود یا نصب آسان یک نرم‌افزار منبع بازمانند وردپرس را ارائه دهد. این پلتفرم‌ها بخشی از برنامه روزانه شما در هنگام تعامل با وب‌سایت شما خواهند بود، بنابراین این را در نظر بگیرید.

9. پشتیبان گیری

ارائه‌دهنده میزبانی وب شما باید به‌طور ایده‌آل پشتیبان گیری از وب‌سایت را ارائه دهد یا حداقل این کار را برای شما آسان کند.

پشتیبان گیری از وب‌سایت یک کپی از وب‌سایت شما است و به راه‌اندازی وب‌سایت شما کمک می‌کند. اگر اتفاق ناگواری رخ دهد اتڵاحآت و دیتای شما را امن نگه خواهد داشت.

10. SSL

برخی از ارائه‌دهندگان میزبانی وب SSL رایگان را به‌عنوان بخشی از برنامه‌های خود ارائه می‌دهند. گواهی SSL یک اتصال رمزگذاری شده ایجاد می‌کند و اعتماد ایجاد می‌کند. این نماد قفل را قبل از URL شما اضافه می‌کند و “S” را در HTTPS قرار می‌دهد.

SSL با رمزگذاری هرگونه اطلاعاتی که از طریق آن ارائه می‌شود، به ایمن کردن تراکنش‌های وب‌سایت شما کمک می‌کند. این امر به‌ویژه برای سایت‌های فروشگاهی بسیار مهم است.

نتیجه گیری

اگر به این 10 نکته بالا توجه کنید، مطمئناً هنگام انتخاب هاستینگ برای وب سایت خود، اعتمادبه‌نفس بسیار بیشتری خواهید داشت. بااین‌حال نکاتی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم به دلایلی اشاره دارد که باید هنگام انتخاب سرویس میزبانی وب مناسب به آن‌ها دقت کنیم. به‌صورت کلی هاستینگ نقش اساسی در پیشرفت وب‌سایت شما دارد و درصورتی‌که از یک میزبانی ایده آل برای وب‌سایت خود بهره ببرید تا حدود زیادی مسیر موفقیت وب‌سایت خود را هموار کرده‌اید.

منابع:

https://rockcontent.com/blog/how-to-choose-a-web-host/

دیدگاه خود را بنویسید

سلام

هر سوالی در رابطه با سفارش تولید محتوا و مشاوره محتوا داشتید از ما بپرسید

SocialSocialSocial