اهمیت ssl در سئو چیست و مزایای ssl برای سئو چیست

ssl چیست و اهمیت ssl در سئو شامل چه مواردی می شود؟

اهمیت ssl در سئو در چند سال اخیر نقش پر رنگ تری به خود گرفته است. امروزه به دلیل وجود تعداد زیادی سایت های اسپم و کلاه بردار گوگل به سایت هایی که از ssl استفاده می کنند به عنوان یک سایت متفاوت نگاه می کند. امروزه استفاده از SSL به یکی از فاکتورهای سئو تبدیل شده است که گوگل به آن اهمیت زیادی میدهد.

در کل وجود ssl برای سئو توصیه می شود و هر سایت لازم است از آن استفاده کند. اما قبل از اینکه بریم سراغ اصل مطلب، کمی در رابطه با اینکه ssl چیست با هم صحبت می کنیم. یکی از چک لیست های سئو نیز وجود ssl می باشد و وجود آن اهمیت زیادی دارد.

همچنین وجود ssl در سایت یکی از مهمترین فاکتورهای سئو تکنیکال است. که در سال ٢٠٢١ رعایت آن الزامی است و گوگل اعلام کرده که سایت هایی را که از این پروتوکل استفاده می کنند را به سایت های دیگر ترجیح می دهد.

ssl چیست

ssl چیست؟

امروزه با توجه به کلاهبرداری های اینترنتی فراوانی که صورت می گیرد بحث امنیت سایت ها اهمیت بسیار ویژه ای پیدا کرده است. Ssl یکی از مواردی است که به شما کمک می کند تا بتوانید یک وب سایت ایمن و مطمئن داشته باشید.

ssl یک پروتکل رمزنگاری شده برای برقراری ارتباط مطمئن بین سرویس دهنده و سایت (سرور) یا سرویس گیرنده می باشد. امروزه بسیاری از سایت ها از ssl برای برقراری امنیت سایت استفاده می کنند.

وقتی اطلاعات از سایتی که مشتری وارد می کند خارج می شوند ، روی سرورهای مختلف می چرخند تا به سرور هدف برسند. به این ترتیب ، اگر امنیت کافی برای اطلاعات وجود نداشته باشد ، به راحتی می توان از طریق سرورهای مختلف و حساب های بانکی افراد را سرقت کرد.

مطمئنا موارد زیادی برای شما پیش آمده است که قصد خرید از سایت های اینترنتی و وارد کردن اطلاعات کارت خود را دارید. اولین مسئله ای که در اینجا برای شما پیش می آید مسئله امنیت سایت است و اینکه اطلاعات کارت شما توسط افراد استفاده می شود. ثبت نشده و به حساب خود دسترسی پیدا نکنید.

اهمیت ssl و https در تامین امنیت کاربران

اهمیت ssl و https برای امنیت کاربران

امنیت سایت این امکان را به شما می دهد تا با اطمینان کامل خرید کنید و از ویژگی های مختلف آن سایت بهره مند شوید. Ssl در واقع مجموعه قوانینی است که سایت را ایمن می کند و مشتریان می توانند به راحتی اطلاعات کارت بانکی و سایر اطلاعات شخصی خود را در سایت وارد کنند.

سایتی که اطلاعات را برای تحویل به سرور هدف دریافت می کند ، اگر از ssl استفاده می کند و امنیت کافی دارد ، باید در صفحه ورود اطلاعات کاربر آدرسی داشته باشد که به جای نمادهایی مانند HTTP با نماد HTTPS شروع شود. اگر سایتی این اطلاعات را نداشته باشد ، نمی تواند امنیت اطلاعات دریافتی را تضمین کند.

سایتی که از الگوریتم های رمزگذاری شده برای انتقال اطلاعات استفاده می کند و در واقع به زبان ساده تر ، گواهینامه ssl را از شرکت های معتبر صادر کننده دریافت کرده است ، می تواند امنیت اطلاعات کاربران را تضمین کرده و در نتیجه اطمینان کاملی را به کاربران بدهد که بدون نگرانی از ورود اطلاعات شخصی صفحات مورد نظر سایت. در زیر توضیح کاملی از نحوه اخذ این گواهینامه ارائه شده است.

اهمیتssl در سئو و بهینه سازی سایت

اهمیت ssl در سئو سایت و ویژگی های آن

SEO در واقع همان بهینه سازی سایت برای رتبه بندی موتور جستجوگر گوگل است. هرچه کاربران بیشتری از یک سایت بازدید کنند و در فضای آن بمانند ، آن سایت می تواند در اولین صفحات رتبه بندی گوگل باشد و در واقع سئو دوستانه باشد. یکی دیگر از مواردی که در سئو موثر است و باعث بهینه سازی می شود گواهینامه ssl می گیرد. با افزایش امنیت سایت ، می توان به راحتی از تأثیر ssl در سئو پی برد.

هرچه امنیت یک سایت و استفاده از الگوریتم های رمزگذاری شده برای محافظت از اطلاعات افراد بیشتر باشد ، به راحتی می تواند کاربران بیشتری را برای مدت طولانی ماندن در سایت و پرداخت های آنلاین آنها جذب کند. بهینه سازی تعداد بازدید و اعتبار یک سایت از نظر موتورهای جستجوی گوگل و افزایش رتبه سایت امکان پذیر است.

البته سایتی که از نظر امنیتی پایین باشد علاوه بر اینکه نمی تواند کاربران را به خود جلب کند از نظر سئو نمی تواند بهینه شود و در جستجوهای گوگل از رتبه خوبی برخوردار است. بنابراین اگر در مرحله اول یک سرور را مدیریت می کنید ، یک گواهی ssl از شرکت صادر کننده برای سایت خود بخرید و سپس سایت را با روش های دیگر بهبود ببخشید.

بنابراین بسیار مراقب باشید که اگر درگاه پرداخت اینترنتی سایتی با علامت https شروع به کار نکرد ، از گواهی ssl استفاده نمی کند و نمی تواند یک محیط امن برای انتقال اطلاعات شما باشد. مواردی را برای سایتهای مختلف پیدا کنید.

اهمیت ssl در سئو بخش اصلیش به احساس امنیت کاربر بر میگردد. طبیعتا مخاطبانی که آگاهی مناسبی در این رابطه دارند، بیشتر در سایت شما احساس امنیت می کنند. و طبیعتا ماندگاری آن ها در سایت شما بیشتر می شود. بنابر این دلایل توصیه می شود که حتما برای وبسایت های خود، به خصوص وبسایت های فروشگاهی از SSl استفاده کنید.

بررسی اعتبار ssl

بررسی اعتبار ssl

ابزار های و سایت های مختلفی در زمینه برسی اعتبار ssl وجود دارند. شما می توانید با سایت چک آپ تولز ssl خود را بررسی کنید. یا آن را روی سایت های دیگران تست کنید و اعتبار ssl آن ها را بررسی کنید.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید اطلاعات متفاوتی را در این رابطه به ما می دهد.

تا این جا به اهمیت sll در سئو در خدمت شما کاربران عزیز بودیم. اگر شما هم نکاتی را که ما ذکر نکردیم را یاد آور شوید بسیار خرسند خواهیم بود.

سفارش تولید محتوای سئو شده از سایت کامی سئو

سفارش تولید محتوا سئو شده سایت با بهترین کیفیت

۳ دیدگاه دربارهٔ «اهمیت ssl در سئو چیست و مزایای ssl برای سئو چیست»

دیدگاه خود را بنویسید