آپدیت تگ تایتل در گوگل و چگونگی ایجاد آن

آپدیت تگ تایتل در گوگل (بروزرسانی تعیین عنوان صفحه توسط گوگل ) و چگونگی قرار دادن عنوان ها توسط گوگل در چند روز اخیر یکی از خبرهای مهم و اپدیت های مهمی بود که گوگل بیرون داد.

تایتل یکی از مهمترین متا تگ های گوگل در یک صفحه وب است. همچنین یکی از اصلی ترین روش هایی که کاربران تعیین می کنند کدام نتایج جستجو به پرسش آنها مرتبط است، عناوین صفحات وب (عنوان سئو) ایندکس شده است. به همین دلیل جستجوی گوگل سخت تلاش می کند تا بهترین عنوان ها را برای نتایج ارائه دهد تا جستجوگران روی بهترین و مرتبط ترین نتایج کلیک کنند.

در این مقاله از کامی سئو میخواهیم به آپدیت تگ تایتل در گوگل بپردازیم و از زبان خود گوگل جزئیات و ضرورت این کار را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه ایجاد عنوان ها در آپدیت تگ تایتل گوگل

چگونگی پرشدن تگ تایتل توسط گوگل در آپدیت جدید

تابستان ٢٠٢١، گوگل سیستم جدیدی برای ایجاد عنوان برای صفحات وب معرفی کرد. در آپدیت تگ تایتل در گوگل عناوین ممکن است بر اساس درخواست ارسال شده توسط کاربر یا کوئری های جستجو شده تغییر کنند. این  مسئله به طور کلی دیگر در سیستم جدید گوگل اتفاق خواهد افتاد. این آپدیت به این دلیل است که گوگل فکر می کند سیستم جدید آن ها عناوینی را تولید می کند که به طور کلی برای یک صفحه وب بهتر کار می کند تا صفحه را بهتر به کاربر توضیح دهد.

همچنین، در حالی که گوگل بیش از یک دهه است که از متن HTML فراتر رفته ایم تا عناوین ایجاد کند، در آپدیت تگ تایتل گوگل از چنین متنی بیشتر استفاده می کند. به طور خاص، گوگل از متنی استفاده می کند که کاربران وقتی به صفحه وب می رسند و آن را باز میکنند، می توانند بصری آن را ببینند. گوگل عنوان یا عنوان اصلی بصری نشان داده شده در یک صفحه را در نظر می گیرید، محتوایی که صاحبان سایت اغلب در برچسب های <H1> یا سایر برچسب های سرصفحه قرار می دهند یا محتوای بزرگ و برجسته مهم.

سایر متن های موجود در صفحه ممکن است در نظر گرفته شوند، همانطور که ممکن است متن داخل لینک هایی باشد که در صفحات قرار دارند.

دلایل آپدیت تگ تایتل در گوگل؟

تگ های عنوان HTML همیشه یک صفحه را به خوبی توصیف نمی کنند. یا به عبارتی دیگر، برچسب های عنوان گاهی اوقات می توانند:

  • بسیار طولانی باشند
  • با کلمات کلیدی پر شده باشند و با این روش صاحب سایت فکر میکند که رتبه ای بهتر میگیرد
  • ممکن است صفحه فاقد عنوان باشد و یا عنوان آن تکرای باشد و یا مناسب نباشد.

به طور کلی، آپدیت تگ تایتل در گوگل (آپدیت عنوان در گوگل) برای ایجاد عناوین قابل خواندن و بهتری برای صفحات طراحی شده است. در برخی موارد، ممکن است نام سایتهایی را که به نظر مفید می آیند، به تگ عنوان اضافه شود. در موارد دیگر، هنگام مواجهه با یک عنوان بسیار طولانی، ممکن است مناسب ترین قسمت را انتخاب شود نه اینکه بخشی آورده شود و بخشی دیگر خیر.

تمرکز بر روی تگ های عنوان خوب همچنان باقی میماند

گوگل اعلام کرده است به زودی راهنمای قدیمی خود را در مورد عناوین به روز می کنید تا این تغییر اخیر را منعکس کند. با این حال، توصیه اصلی گوگل در آن صفحه به صاحبان سایت ثابت است. به بهینه سازی عنوان سئو همچنان تمرکز کنید. از همه روش هایی که در آپدیت تگ تایتل گوگل برای ایجاد عنوان استفاده میکند، باز هم در ٨٠٪ موارد گوگل از تگ عنوان اصلی استفاده میکند.

مانند هر سیستم دیگری، در آپدیت عنوان ها توسط گوگل. عناوینی که گوگل تولید می کند همیشه کامل نیستند. آزمایش های گوگل نشان می دهد که تغییراتی که ایجاد کرده اند عناوینی را ایجاد می کند که در مقایسه با سیستم قدیمی، خوانندگان بیشتر ترجیح می دهند که کلیک کنند.

منبع:

https://developers.google.com/search/blog/2021/08/update-to-generating-page-titles?hl=en

دیدگاه خود را بنویسید