راز و رمزهای یک نویسنده محتوا ماهر را بدانیم

نویسنده محتوا کاری است که هرروز و هرسال نیاز به آن در وب‌سایت‌ها بیشتر و بیشتر می‌شود. در اصل تولیدکننده محتوا زیادی وجود دارند اما نویسنده محتوا درجه‌یک خیلی کم هستند. امروز و طی این مقاله می‌خواهیم نکاتی را به شما آموزش بدهیم که انشالله سطح نوشتن شما بالاتر برود. وقتی شما محتوایی تولید می‌کنید باید آن‌قدر خوب و استاندارد باشد که خواندن و درک محتوای ما توسط مخاطب و گوگل کاری آسان و قابل‌فهم باشد.

بعضی از مردم ذاتاً مهارت و استعداد نویسندگی رادارند بنابراین نوشتن برای این دسته کاری آسان و لذت‌بخش است، درعین‌حال نویسندگی برای برخی نه‌تنها آسان نیست بلکه کاری دشوار هم محسوب می‌شود اما این به این معنا نیست که آن فرد نمی‌تواند نویسنده خوبی شود.

چگونه نویسنده محتوا بهتری شویم؟

تبدیل شدن به یک نویسنده محتوا حرفه‌ای کار راحتی نیست و باید مهارت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف کسب کرد و در مورد هر عنوانی باید به متن عالی و بی‌نظیر بنویسید. نویسنده خوب باید نوشته‌های کاملاً صحیحی از هر نظر مانند نکات نگارشی، خوانا و روان بودن متن، درست بودن جملات و جذاب بودن محتوا ارائه دهد.

نویسندگی محتوا

برای این یادگیری این مهارت باید روند آموزشی را طی کنید و تمرین‌های زیادی داشته باشید، با این حال در این مطلب چندین نکته مهم را برای شروع کار ذکر خواهیم کرد.

مقاله پیشنهادی: ایده های تولید محتوا

5 نکته اصلی و اساسی برای تبدیل‌شدن به یک نویسنده محتوا در سطح عالی

راه‌های زیادی وجود دارند که ما به کمک آن می‌توانیم مطلبی خوب و عالی در یک سایت یا وبلاگ قرار دهیم که ما در این مقاله پنج مورد از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم.

آماده‌سازی ایده

منظور از آماده بودن الخصوص برای کسانی که نویسنده باتجربه نیستند این است که باید خیلی زیاد فکر کنند و با آمادگی کامل شروع کنند. در اینجا این سؤال پیش می‌آید که به چه چیزهایی باید فک کنیم. باید به این سؤال و جواب‌های متنوع فکر کرد که موضوع مقاله من چی است؟ من باید چه نکاتی را بیان کنم که روی مخاطب من تأثیر داشته باشد آیا مخاطبان مقاله من طیف خاصی هستند؟ پیام و هدف نهایی من چه چیزی می‌تواند باشد برای مخاطب؟ و بسیاری از سوالات دیگر پیرامون این قضیه.

ساختار محتوا

با تکرار چندباره کلمه ساختار می‌خواهیم این‌ را به شما بگویم که ساختار مقاله خیلی مهم است، طوری‌که تنها چیزی که بین نوشته شما و دیگر وبلاگ‌ها یا سایت‌ها ازنظر مخاطب تفاوت ایجاد می‌کند ساختار نوشته شما است. وقتی می‌خواهید شروع کنید به نوشتن به موضوعاتی که می‌خواهید بنویسید فکر کنید و بر اساس نظم و ترتیب خاصی آن‌ها را پیاده کنید. اگر پاراگراف‌ها دارای ساختار منظم و منطقی باشند فهم و درک آن برای خواننده آسان و خسته‌کننده نخواهد بود.

همچنین بهتر است برای جلوگیری از خستگی از تصاویر مرتبط و جذابی در مقاله استفاده کنیم. همچنین به کوتاه بودن پاراگراف‌ها و جابجایی منطقی و منظم بین موضوعات توجه زیادی شود که باعث گیج شدن مخاطب نشود.

جملات کوتاه

برای اینکه متن نوشتاری شما خسته‌کننده و حوصله بر نباشد سعی کنید که از جملات کوتاه استفاده کنید مثلاً جملات 20 تا 25 کلمه‌ای بهتر است چون برای مخاطب درک جملات طولانی سخت خواهد بود؛ بنابراین برای فهم بهتر باید چند دفعه جمله شما را بخواند که این کار وقت بر و خسته کننده است پس مخاطب شما سراغ سایت یا وبلاگ‌های خواهد رفت که زیاد وقتش را تلف نکند.

همچنین برای افرادی که تازگی شروع به نوشتن کرده‌اند و می‌خواهند یک نویسنده محتوا خوب شوند بهتر است که در اوایل از جملات کوتاه و جذاب استفاده کنند. هر چه جملات طولانی‌تر باشد احتمال اینکه اشتباهات گرامی و نگارشی بیشتر باشد وجود دارد.

مقاله پیشنهادی: نحوه نوشتن محتوای سئو بیس

مثال‌ها و داستان‌های کوچک

برای گیرایی تر بودن نوشته سعی کنید از مثال‌ها و داستان‌های کوچک و شیرین استفاده کنید؛ زیرا استفاده از مثال و تجربیات کاربران قبلی می‌تواند برای خواننده جذاب باشد و بهتر آن را در ک کند. هرچند آوردن داستان، فکت و غیره در مقاله برای نویسنده‌های تازه‌کار سخت به نظر می‌رسد اما خیلی می‌تواند مقاله شمارا خواندی تر کند. وقتی مقاله‌ای که دارید می‌نویسید معرفی محصولی خاص است، بهره بردن و آوردن تجربه یکی از مصرف‌کنندگان آن محصول و یا نحوه‌ی استفاده از آن‌، باعث فهم بهتر نوشته می‌شود.

مقاله پیشنهادی: هزینه تولید محتوای متنی

جمع بندی برای مطالب

در آخر هر مقاله باید یک جمع‌بندی یا سخن پایانی داشته باشید و روی هدف اصلی که مقاله را نوشتید دوباره تأکید شود، یعنی همان مثال اصلی یا موضوع کلیدی را در جمع‌بندی (با اندکی تغییر) بیاوریم. این کار باعث درگیری بیشتر مخاطب با پیام اصلی مقاله می‌شود.

سخن پایانی

همه افراد که علاقه به نوشتن دارند می‌توانند نویسنده محتوا درجه‌یکی شوند. فقط کافی است که تمرین زیاد داشته باشد و نکاتی که برای نوشتن لازم خواهد بود، مانند استفاده از جملات کوتاهو خوانا را رعایت کند. همچنین از بازخوردها و نظرات برای تقویت مهارت نوشتن خود استقبال و استفاده کنند.

سفارش تولید محتوا

اگر برای وبلاگ یا سایت خود به دنبال تولید محتوای اصولی و جذاب هستید، هم اکنون از طریق صفحه سفارش تولید محتوا با تیم کامی سئو در ارتباط باشید تا بهترین محتوا را برای سایت و وبلاگ شما تولید کنیم.

منابع:

searchenginejournal

دیدگاه خود را بنویسید